  • MCR100JZHJ392
MCR100JZHJ392
advertisement
Manufacturer No:
MCR100JZHJ392
HK JDW NO:
687-MCR100JZHJ392
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
MCR100JZHJ392
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 3.9kOhm, ±5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 12671
Step5Bar-code shipping tag
MCR100JZHJ392
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.9kOhm
    Thick Film
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm