  • MCR10EZHF1301
MCR10EZHF1301
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZHF1301
HK JDW NO:
687-MCR10EZHF1301
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MCR10EZHF1301
Description:
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 1.3kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 17158
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZHF1301
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.3kOhm
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Construction
    Chip
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm