  • MCR10EZPD6800
MCR10EZPD6800
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZPD6800
HK JDW NO:
687-MCR10EZPD6800
Package:
0805
Datasheet:
MCR10EZPD6800
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 680Ohm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 1811
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZPD6800
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    680Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Case Code (Metric)
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C