  • MCR10FZPJ103
MCR10FZPJ103
advertisement
Manufacturer No:
MCR10FZPJ103
HK JDW NO:
687-MCR10FZPJ103
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Thick Film, 10kOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 16607
Step5Bar-code shipping tag
MCR10FZPJ103
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Dissipation-Max
    125mW
  • Height
    609.6μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm