  • MCR25JZHF2103
MCR25JZHF2103
advertisement
Manufacturer No:
MCR25JZHF2103
HK JDW NO:
687-MCR25JZHF2103
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
MCR25JZHF2103
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 210kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1164
Step5Bar-code shipping tag
MCR25JZHF2103
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCR
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    210kOhm
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm