  • MCR50JZHF3300
MCR50JZHF3300
advertisement
Manufacturer No:
MCR50JZHF3300
HK JDW NO:
687-MCR50JZHF3300
Package:
2010
Datasheet:
MCR50JZHF3300
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 330Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 14056
Step5Bar-code shipping tag
MCR50JZHF3300
  • Package / Case
    2010
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C