  • MCR50JZHF5102
MCR50JZHF5102
advertisement
Manufacturer No:
MCR50JZHF5102
HK JDW NO:
687-MCR50JZHF5102
Package:
2010
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 51kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 7304
Step5Bar-code shipping tag
MCR50JZHF5102
  • Package / Case
    2010
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    51kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C