  • MCSR06W1R00FTL
MCSR06W1R00FTL
advertisement
Manufacturer No:
MCSR06W1R00FTL
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCSR06W1R00FTL
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Ceramic, 1Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCSR06W1R00FTL
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    400 ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V