  • MCSR06X682JTL
MCSR06X682JTL
advertisement
Manufacturer No:
MCSR06X682JTL
HK JDW NO:
3958-MCSR06X682JTL
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Ceramic, 6.8kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
MCSR06X682JTL
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    6.8kOhm
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V