  • MCSR08X2152FTL
MCSR08X2152FTL
advertisement
Manufacturer No:
MCSR08X2152FTL
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCSR08X2152FTL
Package:
0805
Datasheet:
MCSR08X2152FTL
Description:
Ceramic, 21.5kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCSR08X2152FTL
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    21.5kOhm
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V