  • MCT06030C4709FPW00
MCT06030C4709FPW00
advertisement
Manufacturer No:
MCT06030C4709FPW00
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MCT06030C4709FPW00
Package:
0603
Description:
Thin Film, 47Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MCT06030C4709FPW00
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Power Dissipation-Max
    100mW
  • Height
    558.8μm
  • Length
    1.5494mm
  • Width
    838.2μm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    1%