  • MCT06030E1151BP500
MCT06030E1151BP500
advertisement
Manufacturer No:
MCT06030E1151BP500
HK JDW NO:
878-MCT06030E1151BP500
Description:
FIXED RESISTOR MCT - Precision Series, Thin Film, 1.15kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
MCT06030E1151BP500
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    1.15kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm