  • MCT0603MD2209DP500
MCT0603MD2209DP500
advertisement
Manufacturer No:
MCT0603MD2209DP500
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MCT0603MD2209DP500
Package:
Molded
Step5Bar-code shipping tag
MCT0603MD2209DP500
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    0.5%
  • Termination
    Wraparound
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    125mW
  • Length
    1.55mm