  • MCZ1210AD221
MCZ1210AD221
advertisement
Manufacturer No:
MCZ1210AD221
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MCZ1210AD221
Package:
Datasheet:
MCZ1210AD221
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCZ1210AD221
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Material
    Ferrite
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Passive Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    2
  • Construction
    Chip Bead
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    1210
  • Case Code (Imperial)
    0504
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Impedance
    220Ohm
  • Current
    350mA
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    300mOhm
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.3Ohm
  • Rated Voltage
    5V
  • Insulation Resistance-Min
    1MOhm
  • Height
    584.2μm
  • Length
    1.2446mm