  • MDMK2020T4R7MM
MDMK2020T4R7MM
advertisement
Manufacturer No:
MDMK2020T4R7MM
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-MDMK2020T4R7MM
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MDMK2020T4R7MM
Description:
Quantity:
In Stock : 3759
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MDMK2020T4R7MM
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Metal
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCOIL™, MD
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.079W 2.00mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    950mA
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    242mOhm Max
  • Max DC Current
    950mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Current - Saturation
    1.15A
  • Case/Size Code
    0808
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm