  • MDS-250ADB12 AA
MDS-250ADB12 AA
advertisement
Manufacturer No:
MDS-250ADB12 AA
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-MDS-250ADB12 AA
Quantity:
In Stock : 10711
Step5Bar-code shipping tag
MDS-250ADB12 AA
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Published
    2017
  • Series
    MDS-250 (250W)
  • Size / Dimension
    5.51Lx3.50W x 1.77 H 140.0mmx89.0mmx45.0mm
  • Feature
    PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    150W 250W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    90.5%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    11.25A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC