  • MDSM-DTB-15-20
MDSM-DTB-15-20
advertisement
Manufacturer No:
MDSM-DTB-15-20
HK JDW NO:
461-MDSM-DTB-15-20
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
MDSM-DTB-15-20
Description:
SWITCH REED SPDT 180MA 120V
Step5Bar-code shipping tag
MDSM-DTB-15-20
    Select All
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    MDSM-DT
  • JESD-609 Code
    e3
    Glass Body
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    1pF
  • Power Rating
    5W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    175V
  • Circuit
    SPDT
  • Switch Function
    CHANGE-OVER
  • Contact Current(DC)-Max
    0.25A
  • Sealing
    HERMETICALLY SEALED
  • Contact Current(AC)-Max
    0.18A
  • Operate Time
    0.7ms
  • Release Time
    1ms
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    .25A@175VDC
  • Contact Voltage(AC)-Max
    120V
  • Size - Body
    0.100Diax0.580L 2.54mmx14.73mm
  • Current - Switching
    180mA AC 250mA DC
  • Operate Range
    15 ~ 20AT
  • Current - Carry
    1.5A DC
  • Voltage - Switching AC
    120V
  • Pull-in Value-Max
    30 AT
  • Pull-in Value-Min
    15 AT
  • Resonant Frequency-Nom
    11000kHz
  • Length
    25.4mm
  • Body Height
    14.73mm
  • Length - Overall
    1.000 25.40mm
  • Height Above Board
    0.101 2.56mm