  • MENB1030A4803F01
MENB1030A4803F01
advertisement
Manufacturer No:
MENB1030A4803F01
HK JDW NO:
732-MENB1030A4803F01
Package:
Datasheet:
MENB1030A4803F01
Description:
Desktop AC Adapters Desktop/C14 Ground 48Vdc, 32.1W/Level V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MENB1030A4803F01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.441lb 200.03g
  • Operating Temperature
    -20°C~40°C
  • Published
    2011
  • Series
    MENB1030 (30W)
  • Size / Dimension
    3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    30W
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    630mA
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    48V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max