  • MF0204FRE52-97R6
MF0204FRE52-97R6
advertisement
Manufacturer No:
MF0204FRE52-97R6
HK JDW NO:
898-MF0204FRE52-97R6
Datasheet:
MF0204FRE52-97R6
Description:
97.6Ohm, 0.4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MF0204FRE52-97R6
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    97.6Ohm
  • Power (Watts)
    0.4W