  • MF0204FTE52-1K8
MF0204FTE52-1K8
advertisement
Manufacturer No:
MF0204FTE52-1K8
HK JDW NO:
898-MF0204FTE52-1K8
Package:
Conformal
Step5Bar-code shipping tag
MF0204FTE52-1K8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Working Voltage
    28V
  • Diameter
    1.9mm
  • Length
    3.4mm