  • MF0207FRE52-825K
MF0207FRE52-825K
advertisement
Manufacturer No:
MF0207FRE52-825K
HK JDW NO:
898-MF0207FRE52-825K
Datasheet:
MF0207FRE52-825K
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 825kOhm, 0.6W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MF0207FRE52-825K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    825kOhm
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.4mm