  • MFP50SBRD52-597R
MFP50SBRD52-597R
advertisement
Manufacturer No:
MFP50SBRD52-597R
HK JDW NO:
898-MFP50SBRD52-597R
Datasheet:
MFP50SBRD52-597R
Description:
597Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFP50SBRD52-597R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    597Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W