  • MFR-12FRF52-57K6
MFR-12FRF52-57K6
advertisement
Manufacturer No:
MFR-12FRF52-57K6
HK JDW NO:
898-MFR-12FRF52-57K6
Datasheet:
MFR-12FRF52-57K6
Description:
57.6kOhm, 0.167W 1/6W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR-12FRF52-57K6
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    57.6kOhm
  • Power (Watts)
    0.167W 1/6W