  • MFR-25DRE52-5K9
MFR-25DRE52-5K9
advertisement
Manufacturer No:
MFR-25DRE52-5K9
HK JDW NO:
898-MFR-25DRE52-5K9
Package:
Axial
Datasheet:
MFR-25DRE52-5K9
Description:
5.9kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR-25DRE52-5K9
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MFR
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    5.9kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W