  • MFR-25FBF52-5M11
MFR-25FBF52-5M11
advertisement
Manufacturer No:
MFR-25FBF52-5M11
HK JDW NO:
898-MFR-25FBF52-5M11
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
Through Hole 5.11MOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR-25FBF52-5M11
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    5.11MOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    250mW
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    2.4mm
  • Width
    6.3mm