  • MFR-25FRE52-82R5
MFR-25FRE52-82R5
advertisement
Manufacturer No:
MFR-25FRE52-82R5
HK JDW NO:
898-MFR-25FRE52-82R5
Datasheet:
MFR-25FRE52-82R5
Description:
82.5Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR-25FRE52-82R5
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    82.5Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W