  • MFR-25FRF52-107R
MFR-25FRF52-107R
advertisement
Manufacturer No:
MFR-25FRF52-107R
HK JDW NO:
898-MFR-25FRF52-107R
Datasheet:
MFR-25FRF52-107R
Description:
107Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR-25FRF52-107R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MFR
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    107Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW