  • MFR-50FRE52-26R7
MFR-50FRE52-26R7
advertisement
Manufacturer No:
MFR-50FRE52-26R7
HK JDW NO:
898-MFR-50FRE52-26R7
Datasheet:
MFR-50FRE52-26R7
Description:
26.7Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR-50FRE52-26R7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    26.7Ohms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%