  • MFR100FTE52-71K5
MFR100FTE52-71K5
advertisement
Manufacturer No:
MFR100FTE52-71K5
HK JDW NO:
898-MFR100FTE52-71K5
Datasheet:
MFR100FTE52-71K5
Description:
71.5kOhm, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR100FTE52-71K5
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    71.5kOhm
  • Power (Watts)
    1W