  • MFR100FTF73-12K1
MFR100FTF73-12K1
advertisement
Manufacturer No:
MFR100FTF73-12K1
HK JDW NO:
898-MFR100FTF73-12K1
Datasheet:
MFR100FTF73-12K1
Description:
12.1kOhm, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR100FTF73-12K1
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    12.1kOhm
  • Power (Watts)
    1W