  • MFR1WSFRF52-4R75
MFR1WSFRF52-4R75
advertisement
Manufacturer No:
MFR1WSFRF52-4R75
HK JDW NO:
898-MFR1WSFRF52-4R75
Datasheet:
MFR1WSFRF52-4R75
Description:
4.75Ohm, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR1WSFRF52-4R75
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.75Ohm
  • Power (Watts)
    1W