  • MH14-516R/SK
MH14-516R/SK
advertisement
Manufacturer No:
MH14-516R/SK
HK JDW NO:
2-MH14-516R/SK
Package:
Datasheet:
MH14-516R/SK
Description:
CONN RING CIRC 14-16AWG #5/16
Step5Bar-code shipping tag
MH14-516R/SK
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Weight
    453.59237g
    Crimp
  • Resistance
    -516Ohm
  • Color
    Blue
  • Depth
    11.93mm
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Body Plating
  • Stud/Tab Size
    5/16 Stud
  • Length
    27.94mm
  • Thickness
    0.030 0.76mm
  • Length - Overall
    1.100 27.94mm
  • Width - Outer Edges
    0.470 11.94mm