  • MH22B-10-10K
MH22B-10-10K
advertisement
Manufacturer No:
MH22B-10-10K
Manufacturer:
ETI Systems
HK JDW NO:
7902-MH22B-10-10K
Quantity:
In Stock : 77
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MH22B-10-10K
  • Mount
    Panel
  • Published
    1998
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Hybrid
  • Power Rating
    2W
  • Number of Turns
    10
  • Linearity
    0.25 %
  • Number of Gangs
    1
  • Diameter
    27mm