  • MW22B-10-200
MW22B-10-200
advertisement
Manufacturer No:
MW22B-10-200
Manufacturer:
ETI Systems
HK JDW NO:
7902-MW22B-10-200
Package:
Datasheet:
MW22B-10-200
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MW22B-10-200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    80 ppm/°C
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    200Ohm
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    2W
  • Number of Turns
    10
  • Linearity
    0.25 %
  • Number of Gangs
    1
  • Diameter
    46mm