  • MHP-30-36-T
MHP-30-36-T
advertisement
Manufacturer No:
MHP-30-36-T
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-MHP-30-36-T
Package:
Blade Type
Datasheet:
MHP-30-36-T
Description:
PTC RESET FUSE 36V 30A BLADE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MHP-30-36-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Blade Type
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2011
  • Series
    MHP
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.370W 26.00mmx9.40mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Polymeric
  • Current - Max
    100A
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    30A
  • Voltage - Max
    36V
  • Time to Trip
    4.5s
  • Current - Trip (It)
    50A
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm