  • MHQ0603P33NHTD25
MHQ0603P33NHTD25
advertisement
Manufacturer No:
MHQ0603P33NHTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MHQ0603P33NHTD25
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
MHQ0603P33NHTD25
Description:
Quantity:
In Stock : 8722
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MHQ0603P33NHTD25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MHQ-P
  • Size / Dimension
    0.026Lx0.014W 0.65mmx0.35mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    160mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    33nH
  • DC Resistance (DCR)
    2.8Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.8GHz
  • Q @ Freq
    14 @ 300MHz
  • Inductance Frequency - Test
    300MHz
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm