  • MHQ1005P2N5BT000
MHQ1005P2N5BT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ1005P2N5BT000
HK JDW NO:
769-MHQ1005P2N5BT000
Package:
0402 (1006 Metric)
Datasheet:
MHQ1005P2N5BT000
Description:
Quantity:
In Stock : 23844
Step5Bar-code shipping tag
MHQ1005P2N5BT000
    10 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0402 (1006 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    900mA
  • Inductance
    2.5nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    6.5GHz
  • Q @ Freq
    23 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm