  • MHQ1005P4N7CT000
MHQ1005P4N7CT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ1005P4N7CT000
HK JDW NO:
769-MHQ1005P4N7CT000
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MHQ1005P4N7CT000
Description:
Quantity:
In Stock : 6899
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MHQ1005P4N7CT000
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    800mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    110mOhm Max
  • Max DC Current
    800mA
  • Frequency - Self Resonant
    5GHz
  • Q @ Freq
    23 @ 250MHz
  • Q Factor
    23
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm