  • MI0402L100R-10
MI0402L100R-10
advertisement
Manufacturer No:
MI0402L100R-10
HK JDW NO:
449-MI0402L100R-10
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MI0402L100R-10
Description:
Ind Chip Bead Mono-Layer 10 Ohm 100MHz Ferrite 2A 0402 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MI0402L100R-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    MI
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.01mmx0.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Impedance
    10Ohm
  • Max DC Current
    2A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    100mOhm
  • Current Rating (Max)
    2A
  • Impedance @ Frequency
    10Ohms @ 100MHz
  • Height
    508μm
  • Length
    1.016mm
  • Width
    508μm
  • Height (Max)
    0.020 0.50mm