  • MI1206K601R-00
MI1206K601R-00
advertisement
Manufacturer No:
MI1206K601R-00
HK JDW NO:
449-MI1206K601R-00
Datasheet:
MI1206K601R-00
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 1206 1LN
Step5Bar-code shipping tag
MI1206K601R-00
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    2A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    80mOhm
  • Current Rating (Max)
    2A
  • Impedance @ Frequency
    600Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    75V
  • Output Impedance
    600Ohm Ω
  • Length
    3.2mm
  • Height (Max)
    0.043 1.10mm