  • MI1806J800R-00
MI1806J800R-00
advertisement
Manufacturer No:
MI1806J800R-00
HK JDW NO:
449-MI1806J800R-00
Package:
1806 (4516 Metric)
Datasheet:
MI1806J800R-00
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 1806 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MI1806J800R-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height
    1.8542mm
  • Length
    4.5mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1806 (4516 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Series
    MI
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.063W 4.50mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    4516
  • Case Code (Imperial)
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    1A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    150mOhm
  • Current Rating (Max)
    1A
  • Impedance @ Frequency
    80Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    75V
  • Output Impedance
    80Ohm Ω