  • MIC29201-3.3BUTR
MIC29201-3.3BUTR
advertisement
Manufacturer No:
MIC29201-3.3BUTR
Manufacturer:
Micrel
HK JDW NO:
3962-MIC29201-3.3BUTR
Package:
TO-263-6
Datasheet:
MIC29201-3.3BUTR
Description:
PMIC TO-263-6
Quantity:
In Stock : 1500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MIC29201-3.3BUTR
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-263-6
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Output
    400mA
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Dropout Voltage
    400mV