  • MIC5211-3.2BM6TR
MIC5211-3.2BM6TR
advertisement
Manufacturer No:
MIC5211-3.2BM6TR
Manufacturer:
Micrel
HK JDW NO:
3962-MIC5211-3.2BM6TR
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
Description:
PMIC SOT-23-6
Quantity:
In Stock : 11294
Step5Bar-code shipping tag
MIC5211-3.2BM6TR
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-6
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Output
    50mA
  • Voltage - Output
    3.2V
  • Number of Regulators
    2
  • Dropout Voltage
    250mV