  • MICC/N-120J-01
MICC/N-120J-01
advertisement
Manufacturer No:
MICC/N-120J-01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-MICC/N-120J-01
Quantity:
In Stock : 4346
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MICC/N-120J-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Core
    Ferrite
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    12 μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • Max DC Current
    190mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Q Factor
    50
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.4Ohm
  • Length
    7mm