  • MIN02-002C2R7D-F
MIN02-002C2R7D-F
advertisement
Manufacturer No:
MIN02-002C2R7D-F
HK JDW NO:
192-MIN02-002C2R7D-F
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
2.7pF Mica Capacitor 0.5% 2 Terminations SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
MIN02-002C2R7D-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Dielectric Material
    Mica
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Packing Method
    Bulk
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2221
  • Height
    1.651mm
  • Length
    5.5372mm
  • Width
    10.16mm