  • MIXA30W1200TMH
MIXA30W1200TMH
advertisement
Manufacturer No:
MIXA30W1200TMH
HK JDW NO:
401-MIXA30W1200TMH
Package:
MiniPack2
Datasheet:
MIXA30W1200TMH
Description:
IGBT Modules Six-Pack XPT IGBT
Step5Bar-code shipping tag
MIXA30W1200TMH
  • Package / Case
    MiniPack2
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Published
    2011
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    18
  • Max Power Dissipation
    150W
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    22
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X18
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Number of Elements
    6
  • Configuration
    Three Phase Inverter with Brake
  • Power - Max
    150W
  • Input
    Standard
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    2.1V
  • Max Collector Current
    43A
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    150μA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    1.2kV
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.1V @ 15V, 25A