  • MJN1C-IN-DC110
MJN1C-IN-DC110
advertisement
Manufacturer No:
MJN1C-IN-DC110
HK JDW NO:
607-MJN1C-IN-DC110
Step5Bar-code shipping tag
MJN1C-IN-DC110
  • Operating Temperature
    -45°C~70°C
  • Feature
    Lighted Indicator, Test Button
  • Termination Style
    Plug In, Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Coil Resistance
    10kOhms
  • Coil Voltage
    110VDC
  • Switching Voltage
    600VAC 28VDC -Max
  • Coil Current
    11mA
  • Must Operate Voltage
    82.5VDC
  • Contact Rating (Current)
    10A