  • MKC1860433065R
MKC1860433065R
advertisement
Manufacturer No:
MKC1860433065R
HK JDW NO:
866-MKC1860433065R
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
330nF Film Capacitor 10% Axial POLYCARBONATE Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKC1860433065R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Tolerance
    10%
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 40
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V