  • MKP4G026802F00KI00
MKP4G026802F00KI00
advertisement
Manufacturer No:
MKP4G026802F00KI00
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-MKP4G026802F00KI00
Package:
Description:
Cap Film 0.068uF 400V PP 10% (10.3 X 5.7 X 12.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 7.5mm 100°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKP4G026802F00KI00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.946
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    400VDC|220VAC