  • MLF12DTE165K
MLF12DTE165K
advertisement
Manufacturer No:
MLF12DTE165K
HK JDW NO:
762-MLF12DTE165K
Package:
MELF, 0207
Datasheet:
MLF12DTE165K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLF12DTE165K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    300V
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLF
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    165kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W